درحال بارگذاری...
«از دست دادن فرصت موجب پشیمانی و اندوه است.»

میلیون ها گوشی اندرویدی آپدیت گوگل کروم ۱۲۰ را دریافت نخواهند کرد

گوگل کروم مرورگر بسیار محبوبی است که چه روی موبایل و چه دیگر دستگاه‌ها استفاده می‌شود. به تازگی قرار است یک آپدیت بزرگ برای آن عرضه شود. با این حال متاسفانه باید بگوییم که میلیون ها گوشی اندرویدی آپدیت گوگل کروم ۱۲۰ را دریافت نخواهند کرد.

پایان پشتیبانی گوگل کروم از گوشی اندرویدی با اندروید ۷ و کمتر

چندی پیش آپدیت گوگل کروم ۱۱۷ تغییرات بصری متناسب با زبان طراحی جدید Material You دریافت کرد. ارتقا قابل توجه بعدی Google Chrome در نسخه ۱۲۰ اتفاق خواهد افتاد. با این حال این آپدیت برای کاربران دارای دستگاه‌های قدیمی عرضه نمی شود.

گوگل به صورت رسمی تایید می‌کند که Google Chrome 120 برای محصولات دارای اندروید ۷ و پایین‌تر قابل استفاده نیست. اگر به یاد داشته باشید تقریباً یک سال پیش بود که گوگل اعلام کرد پشتیبانی از اندروید 6.0 همزمان با انتشار گوگل کروم 107 تمام می‌شود.

نام مرورگر گوگل

گوگل کروم اولین بار در سال ۲۰۰۸ به صورت پایدار منتشر شد و سپس چهار سال طول کشید تا به اندروید بیاید. اولین نسخه گوگل کروم که برای محصولات اندرویدی ارائه شد، نسخه ۱۸ آن بود و اواخر سال ۲۰۱۲ در دسترس قرار گرفت.

امروزه حدود 2.6 درصد از کاربران اندروید از محصولات دارای اندروید ۷ یا ۷.۱ استفاده می کنند. با توجه به تخمین ۳.۶ میلیارد کاربر اندروید باید گفت که حدود ۹۳ میلیون کاربر این سیستم عامل از دریافت آپدیت گوگل کروم ۱۲۰ محروم خواهند ماند.

شما چه نسخه‌ای از اندروید را دارید و از چه مرورگری استفاده می‌نمایید؟

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *