درحال بارگذاری...
«از دست دادن فرصت موجب پشیمانی و اندوه است.»

ایرپادز مکس جدید سال آینده عرضه خواهد شد اما احتمالا بدون تراشه Apple H2

ایرپادز مکس سال ۲۰۲۰ معرفی شده اما هنوز جانشین یا نسل جدیدی ندارد. این در حالی است که AirPods Pro چندین مدل جدید با تفاوت و پیشرفت در بخش سخت افزار و نرم افزار را تجربه کرده است. به تازگی می‌شنویم که ایرپادز مکس جدید سال آینده عرضه خواهد شد اما احتمالا بدون تراشه Apple H2 که در ایرپادز پرو جدید استفاده می‌شود.

ایرپادز مکس جدید اپل

بلومبرگ قبلا گزارش داده بود که اپل AirPods Max را با USB-C و تنوع رنگ جدید، اواخر سال آینده به روز خواهد کرد. ما تصور می‌کردیم که این بازه زمانی طولانی بین دو نسل Airpods Max برای ارتقا آن با مجموعه ویژگی‌های نسل جدید AirPods Pro است، اما ظاهراً اینطور نخواهد بود.

مارک گورمن گزارش می‌دهد که اپل در حال برنامه‌ریزی ارتقا قابل توجهی برای AirPods Max نیست. در واقع، در حال حاضر آنقدر این ارتقا جزئی برنامه‌ریزی شده است که نسل دستگاه هم تغییر نمی‌کند. البته او احتمال تغییر برنامه های اپل را ممکن می‌داند.

حتی به نظر می‌رسد در حال حاضر انگیزه محرک برای ارتقا سخت‌افزار صرفاً مطابقت با مقررات کمیسیون اروپا است که استفاده از USB-C را برای شارژ لوازم جانبی مانند هدفون الزامی می‌کند. در حال حاضر، AirPods Max دارای پورت لایتنینگ اختصاصی اپل است.

اگر این گزارش درست باشد، بدان معناست که AirPods Max به تراشه جدیدتر Apple H2 مجهز نخواهد شد و همان تراشه قدیمی H1 در آن استفاده می‌شود. این سبب می‌شود که نسل جدید نتواند از ویژگی‌های نرم‌افزاری پیشرفته‌ای که AirPods Pro با iOS 17 ارائه می‌کند، پشتیبانی نماید. این موارد شامل صدای تطبیقی، شناسایی خودکار مکالمه شما با دیگری برای فعال سازی خودکار حالت شفافیت، صدای شخصی‌سازی شده و پشتیبانی از فعال سازی صوتی «Siri» می‌شود.

در این بین کاربرانی که به بهبودهای بیشتر برای هدفون 550 دلاری اپل امیدوار هستند، ناامید خواهند شد. به احتمال خیلی زیاد نسل جدید ایرپادز مکس بدون تغییری در طراحی قاب شارژر، طراحی خود محصول، استفاده از تراشه Apple U1 و Apple H2 عرضه می‌شود.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید اپل انتخاب این راهبرد اشتباه کرده است؟ شما ایرپادز مکس جدید با این سطح از ارتقا را می‌پسندید؟ هر چند باید صبر کرد و دید که محصول نهایی چه می‌شود.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *