درحال بارگذاری...
«از دست دادن فرصت موجب پشیمانی و اندوه است.»

احتمالا ارتقا شیشه لنز آیفون ۱۶ پرو سبب کاهش ضخامت و وزن خواهد شد

برای بهبود وضعیت فعلی هر فناوری، نیازی به تحقیق و توسعه قابل توجه است. اپل نشان داده که اراده قوی برای چنین موضوعی دارد اما این اواخر کمی روندش کندتر و غیرشگفت‌انگیز شده است. به تازگی در گزارشی می‌شنویم که شاید این روند کمی تغییر کند. گفته می‌شود که احتمالا ارتقا شیشه لنز آیفون ۱۶ پرو سبب کاهش ضخامت و وزن خواهد شد.

ارتقا شیشه لنز آیفون ۱۶ پرو

گزارش‌های متنوعی درباره نسل بعدی سری آیفون 16 اپل منتشر می‌شود. این شرکت به تازگی از جدیدترین نسل iPhone یعنی سری آیفون 15 رونمایی کرد. به همین دلیل کمی سخت است که شایعات مربوط به محصول یک سال آینده را تعیین درصد صحت کرد.

طبق این گزارش، برند چینی Largan به طور انحصاری لنزهای تله‌فوتو را برای آیفون 16 پرو تولید خواهد کرد. لنز دوربین دارای شیشه های قالبی (molded glass) است که گفته می شود در مقایسه با شیشه های سنتی نازک تر و سبک تر است.

لارگان

لارگان

این به طور بالقوه به کاهش ضخامت برآمدگی دوربین و همچنین کاهش وزن کمک می کند. همچنین بزرگنمایی بهتری را ارائه می دهد. این گزارش می افزاید که لنز شیشه ای قالب گیری شده در هر دو آیفون 16 پرو و پرو مکس استفاده خواهد شد.

گزارش قبلی نشان داده بود که آیفون 16 پرو ممکن است از لنز تتراپریسم استفاده کند که در آیفون 15 پرو مکس وجود دارد. این لنز پیچیده است و توسط لارگان تولید می‌شود. به لطف فناوری جدید فاصله کانونی بیشتر و قابلیت زوم اپتیکال را بدون ضخیم‌تر کردن گوشی ارائه می‌دهد.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید چنین تغییری در آیفون ۱۶ پرو اتفاق بیافتد؟

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *